Zobacz temat

 Drukuj temat
błąd z rodzielczością
mecenas95
Witam,
Mam dość nietypowy problem. Zakupiłem ostatnio na steamie cultures 4 i podczas rozgrywki ustawiłem domyślną rozdzielczość okna 3200x1800, taką jak mam na laptopie. Problem jest taki że zamiast wyświetlać mi wszystko prawidłowo pokazuje mi tylko lewy górny róg, przez co nie mam w ogóle dostępu do gry w całości . Próbowałem już reinstalować ale to nic nie pomogło, ktokolwiek ma jakieś sugestie jak mogę to naprawić?Trup
 
BlackuusNieBot
Pobierz sobie stąd "Spolszczenie do Cultures 8th wonder of the world" które jest pełną wersją 4 części gry, a nie tylko spolszczeniem i zobacz czy będzie tak samo. Może to tylko wina steamowej wersji.

Bo sam Blackuus nie przeszedł Kurde..
 
Mikulus
Wchodzisz w lokalizacjÄ™ 8 cud Swiata/Saves/opt_glob.ini

Otwierasz ten plik opt_glob.ini przez notatnik i tam masz takie coÅ›:

gfx_screen_width x
gfx_screen_height y
gfx_screen_depth z


Zamiast x,y i z będziesz miał rozdzielczość ekranu

Edytujesz ten plik aby wyglądał w taki sposób:

gfx_screen_width 800
gfx_screen_height 600
gfx_screen_depth 16


Potem odpalasz grę i normalnie w ustawieniach zmieniasz rozdzielczość jeszcze raz na inną mniejszą niż 3200x1800. Jeśli masz win10 to rozdzielczość gry nie zawsze odpowiada rozdzielczości monitora. I zmieniasz tą rozdzielczość tak długo, aż ci będzie pasować. Jeśli rozdzielczość będzie za duża żeby cokolwiek zrobić, to wychodzisz z gry i powtarzasz to co wyżej napisałem. Puszcza oczko

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
x2
 
Web
mecenas95
Wielkie dzięki!!!
 
Brainy
Wybaczcie za odkop, ale może ktoś wie czy można ewentualnie dopisać jakiąś inną rozdzielczość niż te dostępne w opcjach gry?

W czasie kiedy mnie nie było mój sprzęt uległ sporej renowacji. Teraz naszła mnie ochota powrotu do gry, pobrałem szybko wersję Steamową i nijak nie mogę tego odpalić tak, żeby było komfortowo. Mój obecny monitor posiada rozdzielczość 1920/1080. Niestety po wybraniu tej (a także każdej innej) opcji w ustawieniach mam podobny problem. Mianowicie nie widzę całego ekranu gry. Tylko lewy górny róg.
Może ktoś ma jakieś pomysły lub miał podobny problem?

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
Maurycy
ja ustawiam 1360x768 i śmiga
 
Brainy
Jedynie dwie rozdzielczości, na których wszystko mieści się na ekranie to u mnie 1280/720 oraz 1176/664. Nie jestem jednak przyzwyczajony do takiej gry. Czuję sie jakbym cały czas był na zoomie i niewiele obiektów mieści się w polu widzenia.

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
Ares
mam identycznÄ… rozdzielczosc i na 1600x900 wszystkie jest idealnie
 
Brainy
Dobra... Teraz to juz wgl grać się nie da.
Spóbowałem ręcznie zmienić na 1600x900 przed uruchomieniem gry co doprowadziło do sytuacji, w której gra się automatycznie minimalizuje przy rozruchu i nie da się jej zmaksymalizować, bo od razu wraca do paska.
Co gorsza zmiana rozdzielczości ręcznie w pliku z powrotem na 1280/720 nie pomogła i nie jestem w stanie nawet właczyć menu głównego.

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
Proszak
Mam ten sam problem na laptopie, że gra nie mieści się w ekranie. Dopiero po podłączeniu do monitora przez HDMI działa normalnie w 1920x1080
 
Remik
Sprawdźcie w ustawieniach ekranu czy skalowanie macie ustawione na 100%, bo czasami domyślnie jest 125% co może generować takie efekty.
x1
 
Brainy
Tak właśnie było. Jeśli ktoś w przyszłości się z tym spotka polecam sprawdzić.

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
Przejdź do forum: