Zobacz temat

 Drukuj temat
Map Editor - jak dodać np. farmera do farmy
vertek123
Potrzebuję informacji jak podczas tworzenia mapy dodać farmera do farmy (albo kogo kolwiek do swojego budynku pracy).
Nie chcę robić to tak aby po zaczęciu już prawdziwej gry trzeba było ręcznie każdego do czegoś przypisywać.
 
Jozenkow
Nie da się w edytorze, można to zrobić robiąc mapy typu DAT Śmutno jak robić takie mapy jest poradnik na youtube culturesnation 4 godzinny

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
vertek123
Mógłbym otrzymać linka do tego filmu?
 
vertek123
Dobra, nie trzeba znalazłem Rozwalony
 
vertek123
Jak więc w remik editor dać np farmera do farmy? (czy co trzeba zrobić żeby można robić takie rzeczy w mapie...).

Edytowane przez vertek123 dnia 24-02-2020 17:39
 
bjarni
Przecież Jozenkow już Ci wyjaśnił, że z poziomu edytora nie da się takich rzeczy robić
 
vertek123
bjarni napisał(a):

Przecież Jozenkow już Ci wyjaśnił, że z poziomu edytora nie da się takich rzeczy robić


Przeczytaj 10 razy to o co się pytam i powiedz mi gdzie piszę tam że chce to robić w edytorze. Pewnie trzeba zrobić to w plikach, jakie jest do tego polecenie? Przykładowo jakimś poleceniem da się przydzielić dziecko do matki używając X1 Y1 X2 Y2 więc domyślam się że jest polecenie działające w taki właśnie sposób na to o co się pytam Pokazuje język

Edytowane przez vertek123 dnia 28-02-2020 10:28
 
Jozenkow
Vertek, polecam Ci poradniki niemieckie które znajdziesz na stronie wikinger tommy. One są tam w zakładce dokumentationen i potem klikasz internen czy jakoś tak. Jak nie rozumiesz to użyj tłumacza i tłumacz na angielski z niemieckiego. Tam znajdziesz też informacje o tym, że do budynku przydziela się w pliku staticobjects, pod farmerem musisz wpisać jakąś komendę już nie pamiętam jaką, ale coś typu setworkplace i potem koordynaty budynku w którym ma pracować. Możesz też tam przypisywać żonę, dom, wehikuł itp

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
vertek123
Jak na złość szukam pare godzin na tamtej stronie jednak nie mogę tego znaleść ... Jesteś/jest ktoś w stanie znaleść to? Przejrzałem pare razy wszystkie ich poradniki i nic ...
 
Jozenkow
https://www.wikin...el=doku_i1 tu masz wszystkie poradniki

https://www.wikin...efehle.pdf
A tu masz poradnik, pod sethuman musisz wpisać attachtohouse i koordy budynku i na koniec musisz wpisać czy to dom czy miejsce pracy, poczytaj sobie poradniku jak

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
vertek123
Wszystko działa! Dzięki, na dodatek na pewno przyda mi się ten drugi poradnik (tego drugiego linka nigdzie nie widziałem - hm...). Jeszcze raz dziękuje! Lol
Jeśli zamykacie tutaj tematy jest on już do zamknięcia.
 
Przejdź do forum: