Zobacz temat

 Drukuj temat
Turniej 2020
Mikulus
Turniej 2020


Zgodnie z tym jak było zapowiadane za kilka dni rozpoczynamy turniej w culturesa.
Poniżej zostaną objaśnione zasady rozgrywek etc.

- Zgłoszenia -
Turniej rozpoczyna się 15 lipca i jest to też termin końcowy możliwości zgłoszenia się do turnieju. (Jeśli ktoś się spóźni kilka dni, a żadna rozgrywka nie zostanie jeszcze rozegrana, istnieje możliwość dopisania się do turnieju po terminie)
Aby wziąć udział w turnieju należy dołączyć na naszego discorda (https://discord.c...te/MYtDK2C) i zostawić wiadomość na kanale #zgloszenia.

- Etapy rozgrywek -
W zależności od tego jaka ilość osób się zgłosi, turniej zostanie podzielony na 1 lub 2 etapy.
Jeśli zgłosi się ilość osób spełniająca warunek 2^n (tj. 2,4,8,16,32,64 itd.) turniej będzie posiadać jedną fazę, która będzie polegać na rozgrywkach w tzw. "piramidce". Jest to system analogiczny do ćwierćfinałów / półfinałów / finału w zawodach w piłkę nożną.

Jeśli zgłosi się ilość osób niespełniająca ww. warunku, turniej zostanie podzielony na 2 etapy. W przypadku podziału na 2 etapy będzie to rozgrywka w pierwszym etapie każdy z każdym w grupach.
Za wygranÄ… -> 3pkt , za remis -> 1pkt , za przegranÄ… -> 0pkt.
W drugim etapie tak samo jak wyżej tj. tzw. "piramidka".

- Terminy rozgrywek -
15-stego lipca zostanie ogłoszony losowy podział graczy na grupy lub na ich pozycje w piramidzie rozgrywek. Po ogłoszeniu podziału gracz ma czas maximum tygodnia na rozegranie każdej kolejnej rozgrywki. (Czas ten się nie kumuluje tzn. jeśli np. jedna rozgrywka została rozegrana w piątym dniu, to czas tygodnia następnej rozgrywki liczy się od tego dnia piątego, a nie od dnia siódmego). W przypadku nieobecności jednego z graczy drugi z nich wygrywa walkowerem. W przypadku nieobecności obu graczy zostaje uznane, że obaj gracze przegrali.
Zakończenie turnieju przewidywane jest na 31 sierpnia. Jeśli rozgrywki nie zmieściły by się znacząco w tym terminie, czas tygodnia na rozegranie każdej gry może zostać skrócony.

- Zasady rozgrywek -
Gry turniejowe toczą się na cutluresie 4 na mapie "magiczny las" (pozycje 1 i 6 tj. gracz 0 i gracz 5). Rozgrywki będą toczone za pośrednictwem hamachi.
Download mapy: http://www.cultur...oad_id=361
Download culturesa: http://hostuje.ne...8933047d35
Download hamachi: https://www.vpn.net/

Pokój na mapie obowiązuje do czasu (wg wirtualnego zegaru gry) 45 minut od rozpoczęcia się rozgrywki.
Podczas pokoju nie wolno atakować budynków i ludzi oponenta oraz nie wolno chodzić na zwiady do jego wioski.

Wygrywa gracz, który zniszczy wioskę swojego oponenta. W przypadku gdy zwycięstwo jest kwestionowane lub wątpliwe, warunkiem decydującym jest zniszczenie Kwatery Głównej przeciwnika.
Jeśli gra została 'wywolona' (np. przez słaby internet) uznaje się albo że jest remis albo że wygrywa osoba, która ma mniejszą proporcję straconych jednostek w stosunku do zabitych jednostek przeciwnika. ( To która z tych opcji jest wybierana w przypadku wywalenia gry, należy ustalić przed rozpoczęciem rozgrywki )

Po rozegranej rozgrywce osoba, która wygrała, dostarcza mi o tym informację w wiadomości prywatnej na discordzie. To mój discordtag: Mikulus#7616. Najlepiej będzie jeśli razem z tą informacją zostanie dostarczony screen ze statystykami podczas gry.

Jeśli w grupie wystąpiła by sytuacja podana niżej lub podobna:
"gracz A wygrywa z graczem B, gracz B wygrywa z graczem C, gracz C wygrywa z Graczem A."
sumuje się ilość zabitych jednostek wroga przez danego gracza podczas rozgrywek i odejmuje się od tego ilość straconych jednostek przez gracza. Z grupy wychodzi wtedy osoba/osoby, których wynik różnicy tych danych statystycznych był największy.

W przypadku sytuacji nieoczekiwanych organizator turnieju może wbrew zasadom wybrać rozwiązanie problemu, które uzna za najbardziej sprawiedliwe.

- Nagrywanie rozgrywek -
Nagrywanie jest dozwolone tylko wtedy, gdy obaj grajÄ…cy gracze wyrazili na to zgodÄ™.
Nagrywać może osoba trzecia umieszczona w slotach na obserwatora lub posiadająca wioskę (pod warunkiem, że nie będzie ingerować swoją wioską w rozgrywkę między graczami [wyjątek: chodzenie zwiadowcami] )

- Nagrody -
1 miejsce - 500 pkt i ranga GRANDMASTER
2 miejsce - 250 pkt
3 miejsce - 100 pkt
(możliwe że ufunduję zwycięzcy jakąś gierkę na platformie Steam jeśli pozwoli mi na to mój budżet)

Mam nadzieję, że wszystko klarownie objaśniłem. W razie pytań zapraszam na discorda, do którego link jest podany wyżej. Uśmiecha się

Edytowane przez Mikulus dnia 13-07-2020 21:33
Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
x3
 
Web
Krarilotus
Where do i see all the registered players and how exactly is the 45 minutes peactime defined?
Which spots on the Magic forest map should be used and who chooses the spots?
 
Mikulus
Krarilotus napisał(a):

Where do i see all the registered players and how exactly is the 45 minutes peactime defined?
Which spots on the Magic forest map should be used and who chooses the spots?


All players are on channel #zgloszenia on discord.
When you open chat in multiplayer game you can see a timer.
Players start game on positions 1 and 6 (player0 and player5)

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Jozenkow
ENG shortly:

- The tournament starts on 15 July
- You can register for the tournament up to July 15 (if no games have been played yet, it is still possible to sign up for the tournament)
- To participate in the tournament please join our discord (https://discord.c...te/MYtDK2C) and leave a message on the #zgloszenia channel
- the gameplay system will be determined after the closing up the registration

RULES:
- We play on Cultures:8th wonder on the map "Magiczny Las" (Magic Forest), position 1 and 6 (player 0 and 5, upper left and bottom right). AI players have to be disabled! The games should be played through hamachi.

Map download: http://www.cultur...oad_id=361 (unpack the archive to data/maps. If you dont have the "data" files download them here: http://culturesna...load_id=86
8th wonder PL version download: http://hostuje.ne...8933047d35
Hamachi download: https://www.vpn.net/

- You cannot attack or scout enemy player before 45 minutes of virtual game time.

- To win you have to destroy your oponent's village completely and kill his soldiers and leave him no option to kill yours. After the game has been played, the person who won will inform me about it in a private message on the discord. This is my discordtag: Mikulus#7616. It's best if this information is accompanied by a screen with statistics during the game.

- If your game will crash etc: the player who clearly won wins. If you're not sure or disagree you have to play the game again.

- You can record your games if both player agree. 3rd player can be in the game and record but he can't impact the game.


Awards:
points on the forum, grandmaster rank and maybe some game on steam.

Edytowane przez Jozenkow dnia 13-07-2020 22:00
Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Krarilotus
Thank you very much for all the clarifications Lol
Sorry for my newsness, i have played this game a lot in singleplayer when i was a child and i love it to every extend. I just have not really a clue on how multiplayer games are played out usually.

I wanted not to know how the time was defined, but actually what is allowed and what isn't in those 45 minutes. So is it allowed for me to for example cross the map with a scout? Or am i allowed to position soldiers? What exactly is allowed in those first 45 minutes?

Why did you choose those 45 minutes?
 
Krarilotus
So the official gamespeed will be 3 for the tournament?
Also i would like to know, if there is a bracket where you can follow who won and who lost. Even if its jsut a drawn one, would be nice Lol
Or is there a group phase?
 
Jozenkow
probably group phase with 3 ppl, 2 of them go into bracket

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Mikulus
Wyniki Turnieju


Pierwsze miejsce zajmuje Krarilotus. W nagrodÄ™ otrzymuje on rangÄ™ GRANDMASTER oraz 500 pkt.
Drugie miejsce zajmuje michben7. W nagrodÄ™ otrzymuje 200pkt.
Trzecie miejsce zajmują ex aequo Jozenkow oraz Marszal. Marszal zrzekł się nagrody, więc nagrodę w postaci 100pkt otrzymuje Jozenkow.

Dziękuję wszystkim za udział w turnieju. Będąc świadomym, że podczas turnieju zdarzyło się kilka sporów, których nie byłem w stanie rozwiązać w sposób obustronnie korzystny, chciałbym z tego miejsca przeprosić wszystkich tych, którzy poczuli się przez mnie potraktowani niesprawiedliwie. Nie mniej jednak podczas trwania turnieju wszelkie spory starałem się rozwiązywać jak najsprawiedliwiej zgodnie z rzymskimi maksymami prawnymi.

Zgodnie z zasadami przydzielania punktów na stronie, każda osoba która wzięła udział w turnieju powinna otrzymać 25 punktów. Jako że wiadomo mi, że nie wszyscy uczestnicy turnieju mają konta na naszym forum, szukanie pojedynczych nicków na długiej liście użytkowników bywa upierdliwe, a mało komu zależy na takiej sumie punków, postanowiłem że osoby, które chcą otrzymać te punkty mają na discordzie w wiadomości prywatnej poinformować mnie o tym podając przy okazji swój nick na forum.

Na 32 planowane gry zostało rozegrane ich 26 (około 81%). (3 poddane w fazie grupowej + 1 remis w fazie grupowej + 1 poddane w drabince + 1 remis w drabince). Mimo ze nie jest to frekwencja perfekcyjna, to i tak jest ona o wiele lepsza niż w poprzednich turniejach, co nie ukrywam, że mnie niezmiernie cieszy.

(poniższe wycofano. Edit: 19.12.2020)
W sprawie nagrań z turnieju. Pojawią się one na naszym kanale na YouTube najprawdopodobniej do końca sierpnia. Są to nagrania ćwierćfinału, półfinału oraz finału z perspektywy Krarilotusa. Nagrania będą zawierały polskie commentery dograne po rozgrywkach, komentować gry będziemy prawdopodobnie ja i Zohanowaty. Gdy rozgrywki zostaną wrzucony na yt, pojawi się tutaj post o tym informujący.

Poniżej zawarłem przebieg turnieju ukazujący wynik wszystkich gier. Przebieg ten został wrzucony do galerii, tak aby przypadkiem nie zaginął gdzieś na discordzie lub na imigurze. (Jeśli chcecie mieć poniższe obrazy w lepszej jakości, to kliknijcie na nie):

culturesnation.pl/images/photoalbum/album_10/turniej2k20.png

culturesnation.pl/images/photoalbum/album_10/turniej2k20_2.png

Następny turniej planuję na wakacje 2021. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział w turnieju. Mam nadzieję że emocje podczas rozgrywek dały wam wiele przyjemności. Pozdrawiam Uśmiecha się

Edytowane przez Mikulus dnia 19-12-2020 01:49
Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
x1
 
Web
Przejdź do forum: