Zobacz temat

 Drukuj temat
Mapy SP z C2 w C3 i C4
mutterfresser
Witajcie! Po długiej przerwie znów nadaję... W 10 rocznicę zakupu gry Cultures 2 oznajmiam że da się grać w mapy z owego Cultures'a 2 na WNP lub ÓCŚ. Wystarczy przemieścić plik data0001 znajdujący się w DataX\libs i umieścić go w folderze WNP pod nazwą data0002 i to samo (chyba) tyczy się konwersji C2 i WNP na ÓCŚ. W ten sposób możemy grać w nasze ukochane mapy SP na najłatwiejszym poziomie trudności i nie martwić się że podczas marszu przez pustynię połowa armii nam pomrze z głodu.
(aha i mały haczyk... Nie ma wtedy dźwięku ;/ )
Wiem że troszeczkę już musztarda po obiedzie ale zawsze coś ;]



-Mutterfresser
 
GaTo
a nie lepiej po prostu zrobić usermaps w c2 Pokazuje język ?
ps. Fajnie cię znowu widzieć na stronie Uśmiecha się .
 
mutterfresser
Mi również miło Cię widzieć. Chodzi o mapy które są w grze fabrycznie np. Bitwa o Akkon, Rebelia, Antiochia...
Gotowe i z wszystkimi działającymi trybutami, skryptami, po prostu takie coś jakbyśmy mieli wszystkie mapy SP z Cultures 2 w Wyprawie na Północ lub ÓCŚ. Ale kiedy już rozwikłano zagadkę "lib-ów" to jak już wspomniałem musztarda po obiadku... A właśnie jeśli chodzi o "naszą" wersję internala. Uszczkniesz rąbka tajemnicy odnośnie daty premiery?
 
GaTo
nic nowego pod tym względem Pokazuje język , jedynie chłopaki zrobiły nową metodę edytowania map, która umożliwia zrobienie wszystkiego tego samego co w internalu Uśmiecha się .
 
Kenshi
My chyba chodziło o ten co ty robiłeś, z tymi nowymi opcjami
 
mutterfresser
A którą z metod uważacie za lepszą bądź łatwiejszą? i na czym one polegają (o ile to nie tajemnica)?

Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
Kenshi
O ile dobrze mi wiadomo, to metoda Chłopaków polega na skryptach a Gato stworzył edytor, więc chyba to drugie łatwiejsze, ale czy lepsze oceń samLol
 
mutterfresser
A nie wiesz może skąd można dostać ów edytor?

Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
mutterfresser
To co on umożliwia?

Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
Proszak
praktycznie wszystko
 
Brainy
W tym grę innymi nacjami również.

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
mutterfresser
Zaiste, brzmi to wspaniale! Czy ów sposób/edytor jest już dostępny?

Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
Brainy
Wydaje mi się, że każdy komputer posiada "notatnik". WIem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale to podstawowe narzędzie.

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
mutterfresser
Dobra, już załapałem, ale skąd wiedzieć jaką liczbę wyraża owo %s lub %d ?? I jak po edycji pliku zrobić by działał?

Edytowane przez mutterfresser dnia 09-12-2012 01:20
Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
Brainy
Jeżeli chcieć posługiwać się tego typu zapisem, to polecam naukę języków programowania.

Nasza metoda na szczęście pozwala to ominąć. Poza nielicznymi skryptami, które posiadają literówki, wszystko stanowi jasny zapis.

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
mutterfresser
Owa metoda to jakieś programowanie, przerabianie czy po prostu wysoko zaawansowana znajomość języka programowania?

Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
Brainy
Nie potrzeba do tego ogromnych umiejętności. Trzeba być jedynie ogarniętym i mieć dostatecznie dużo cierpliwości oraz przede wszystkim czasu. Łatwo jest bowiem o drobne błędy a także trzeba wiedzieć za co odpowiada każda drobna cyfra w zapisie. Mieliśmy już takie sytuacje, że przez maleńki błąd mapy nie chciały działać i trzeba było przeszukiwać cały zapis, aby go odnaleźć .

Widzę, że wyjątkowo Cię to interesuje. Czyżbyś chciał wziąć się za tworzenie bardziej zaawansowanych map?

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
 
mutterfresser
No pewnie że tak. Robiłem kiedyś mapy, ale zwykła wersja edytora nie wystarczała by to co wymyślę miało jakieś poważne odbicie w wersji finalnej. Do tego trzeba było np. Najemników, zadań pobocznych, większej ilości państw, czyli ogólnie czegoś na styl misji z kampanii... A nie takich za przeproszeniem "wypierdków". Wiem oczywiście że zwykłym edytorem można też zrobić coś fajnego, ale moja ambicja niestety przerasta ten zwykły edytor.

Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
Proszak
Mieliśmy ten sam problem
 
mutterfresser
Jak chyba wszyscy ;p

Plądrujący proletariusze całego świata!!
ŁĄCZCIE SIĘ!!
 
Przejdź do forum: