Zobacz temat

 Drukuj temat
Piąta odsłona Cultures
Ziomus
Siemano, zawitałem tutaj z powrotem gdyż naszła mnie nagła ochota na Culturesy, zaś po raz 3 przeszedłem kampanię C4 w 3 dni, ale mniejsza o to. Myślę, że można by zorganizować projekt 5 odsłony Cultures. Potrzeba nająć programistów, grafików, dźwiękowców oraz mapperów, aby zrobić własny silnik gry bazując na oryginalnym silniku. Myślę, że z mapami także nie będzie problemu gdyż ogarnęliście z pewnością już coś na kształt interiala. Także przydadzą się tłumacze, coby przetłumaczyli grę na niemiecki i angielski, a także pisarze scenariusza kampanii i misji pobocznych. Kiedyś ten temat się przewijał już na forum, lecz zrezygnowano z ciągnięcia go dalej. Z racji, że nasza niemiecka grupa już nie ciągnie dalej tego, nie próbuje stworzyć 5 odsłony Cultures myślę, że to świetny materiał do zorganizowania. Co o tym myślicie?

Moja mama powiedziała, że mogę zostać kim zechcę...

Zostałem krzesłem.

x1
 
zkajo
Jestem trochÄ™ w temacie jako student technologi gier wideo to siÄ™ wypowiem.

Nidyrydy - przynajmniej z nazwą "Cultures". Dlaczego? Dlatego że jest ona ciągle własnością studia funatics (albo jednego z ich wydawców), i naprawdę najnowszą odsłoną Cultures jest wersja Online - a marka do dziś pozostaje aktywna. Tworząc grę o tej nazwie, lub wykorzystując materiały z poprzednich części odsłony łamiesz prawo.

Można by stworzyć duchowego następce Cultures z podobnym stylem gry i grafice - to jest bardziej realistyczny projekt. Nie jest to jednak projekt łatwy, tak samo jak nie jest łatwo "nająć" ani grafików, ani programistów ani nikogo innego kto będzie robił jak wół, w projekcie który i tak ma minimalne szanse powodzenia. Niestety, tacy ludzie owszem często pracują nad projektami które nie przynoszą od razu zysków, ale wtedy pracują z ludźmi których znają, i których można łatwo skoordynować.

Pisanie nowego silnika potrafi zająć miesiące, a nawet lata - zależy od zdolności programisty. Jeśli jednak osoba potrafi napisać swój własny, dobry silnik, to uwierz mi że raczej nie traciłaby czasu na tego typu projekt. To jest ogromna umiejętność która może zostać wykorzystana w sposób który pozwoli zarobić dobre pieniądze (patrz Esenthel Engine).

Co więcej, funatics pracuje już nad "nową" odsłoną cultures (a przynajmniej jej duchowym następcą). Nazywa się Valhalla Hills, i będzie dostępna pod koniec miesiąca.

LINK TUTAJ
x3
 
Ziomus
Nie nie nie, to Valhalla Hills absolutnie mnie nie przekonuje, strasznie brzydkie. Wolałbym, aby Funatics zajął się 5 odsłoną Cultures na starym silniku, z taką samą grafiką tylko z nową kampanią, nowymi misjami pobocznymi, nowymi mapami. A odnośnie tego co mówisz - faktycznie źle to ująłem, to podchodzi pod łamanie praw autorskich, pisałem to na szybko, nie przemyślałem tego. Myślałem, że Funatics zakończyło swoją działaność tak jak Ensemble Studios.

Moja mama powiedziała, że mogę zostać kim zechcę...

Zostałem krzesłem.

 
Proszak
Tez to Valhalla hills mnie nie przkonuje, wyglÄ…da jak apka na androida w stylu populusa
x1
 
kakacper2
Pomysł świetny,ale nie ukrywam,że zrealizować go będzie nieziemsko trudno,ale to by było coś fajnego,bo na forum nie dzieje się wiele.Ja mam wybujałą wyobraźnię,więc mogę się wziąć za wymyślanie scenariusza.Może mógłbym zorganizować soundtrack do gry,bo to nie jest zbyt wymagające.Przynajmniej tak mi się wydaje.Fajnie było by zorganizować kogoś kto promowałby grę.Jestem zaangażowany w projekt Uśmiecha się
 
Neptun
Masz mojÄ… klawiaturÄ™ ...
 
zkajo
kafc9 napisał(a):

Pomysł świetny,ale nie ukrywam,że zrealizować go będzie nieziemsko trudno,ale to by było coś fajnego,bo na forum nie dzieje się wiele.Ja mam wybujałą wyobraźnię,więc mogę się wziąć za wymyślanie scenariusza.Może mógłbym zorganizować soundtrack do gry,bo to nie jest zbyt wymagające.Przynajmniej tak mi się wydaje.Fajnie było by zorganizować kogoś kto promowałby grę.Jestem zaangażowany w projekt :)


Cóż... organizowanie dobrego soundtracku jest tak trudne jak wszystkie inne kwestie.
YouTube Video

x1
 
Qekuss
Niestety w tak dużym produkcie nie wystarczą tylko chęci tu trzeba programistów, grafików i wielu innychDo tego potrzeba bardzo bardzo wiele czasu a z nim tez dla wielu jest problemem ;/ Fajnie że macie ambicje ale produkcja gry jest dla naszego małego forum zbyt wielką poprzeczką.
x1
 
Krway
Jak masz pieniądze, dużo pieniędzy który da ci czas i chęci to czemu nie ale łatwiej by było korzystając z jakiegoś silnika i na własną rękę w nim dłubać. Funatics nie zrobi kolejnego sequela w stylu starych culturesów bo odkopywanie archaicznego silnika jest dla nich bez sensu a tworzenie nowego wydaję się chyba dla nich jeszcze nie możliwe. Patrząc po tej ich nowej grze która ma zadanie załatać im portfel. Przypuszczam, że na forum na pewno by się znalazł każdy od czegoś patrząc po użytkownikach ale zwerbowanie ich wydaje się trudne.
btw. też mi przyszła chęć na culturesy jak zobaczyłem, że jest wyprzedaż na steam i wpadłem odwiedzić Lol
Edit: Oni sami korzystaja z gotowego silnika przy robieniu Valhalla Hils

Edytowane przez Krway dnia 17-08-2015 14:09
 
zkajo
Krway napisał(a):
Edit: Oni sami korzystaja z gotowego silnika przy robieniu Valhalla Hils


Dokładnie, co więcej ten silnik to już znany i kochany Unreal Engine 4 - sam z niego korzystam.

Silnik na którym powstały Culturesy jak powiedziałeś jest już archaiczny. Brakuje w nim porządnego skalowania do obecnych rozdzielczości, brak supportu dla nowych kart graficznych (chociaż jakoś się to jeszcze utrzymuje), brak supportu dla wielordzeniowych procesorów. Brak goni brak Lol

Jeśli jest ktoś zainteresowany tworzeniem gier, to jest pełno opcji: Unity, Unreal Engine 4, Cry Engine, nawet nasz rodzimy Esenthel i wiele, wiele innych.
x3
 
Remik
Nie wygląda to zaciekawie Śmutno Szkoda... Do tego jeszcze nie bedzie można sterować jednostkami tylko posrednio na nie wplywac... Nie podoba mi sie takie rozwiazanie...
 
Kowal xD
Co do "5", możemy jedynie napisać coś w stylu petycji, listu, czy nie dałoby rady w najbliższej przyszłości stworzyć kolejnej części dla fanów tej serii, trzeba by było to wysyłać po samych aktywnych użytkownikach z tej strony aby się podpisali własnoręcznie, wysłalibyśmy im to i musielibyśmy czekać na odpowiedź.

To chyba tyle co moglibyśmy zrobić, no chyba, że ktoś ma tysiące, to podpisujemy umowę z niemcami (nie podoba mi się to :d), oni nam dają wszystkie niezbędne rzeczy typu muzyka, silnik, prawa itp., my im dajemy hajs i razem tworzymy lepszą grę niż oni! Oui monsieur

Zacznijcie grac w totka.
 
Web
zkajo
Kowal Rozwalony napisał(a):

Co do "5", możemy jedynie napisać coś w stylu petycji, listu, czy nie dałoby rady w najbliższej przyszłości stworzyć kolejnej części dla fanów tej serii, trzeba by było to wysyłać po samych aktywnych użytkownikach z tej strony aby się podpisali własnoręcznie, wysłalibyśmy im to i musielibyśmy czekać na odpowiedź.


Grupa starych fanów nie wystarczy. Cultures wcale nie był jakimś tam ogromnym sukcesem poza niemcami i polską - bah, w sumie u nas też jakimś wielkim sukcesem nie był. Po prostu jest to gra z małą rzeszą fanów - to nie jest dobry powód do wydania kolejnej części. Gry to biznes, biznes to pieniądze - hajs się musi zgadzać, i kolejna odsłona gry której praktycznie nikt nie kupi jest raczej nierealna.

Kowal Rozwalony napisał(a):
To chyba tyle co moglibyśmy zrobić, no chyba, że ktoś ma tysiące, to podpisujemy umowę z niemcami (nie podoba mi się to :d), oni nam dają wszystkie niezbędne rzeczy typu muzyka, silnik, prawa itp., my im dajemy hajs i razem tworzymy lepszą grę niż oni! Oui monsieur


Ale po co? Silnik jest przestarzały, a odświeżenie go byłoby bez sensu. Jeśli chcecie zrobić grę na podstawie cultures użyjcie innej nazwy, i się nią inspirujcie - macie tyle gotowych silników: Cryengine, esenthel, unreal, bah, nawet durny game-maker pewnie by dał radę ogarnąć grę taką jak ta.
x1
 
Maurycy
Ale nikt się nie zna więc nikt nie zrobi
 
zkajo
Na chwile obecna, gra ma 92% pozytywnych opinii

http://store.steampowered.com/app/351910/
 
Krway
Pewnie ktoś by się znalazł, tutaj żeby zrobił ale dobrze wie, że to jest porwanie się z motyką na słońce. A myślę, że jakby napisać taką petycje (nie wiem jakby było z 50 osób podpisanych to by było dobrze) to by funatics to wyśmiało bo biznes to biznes. Choć może jak ta gra odniosła taki sukces to pomyślą o jakimś odnowieniu coś w stylu kozaków co teraz mają wyjść w odświeżonej wersji i z nowymi kampaniami. A za te tysiące jakby ktoś miał to można tylko nazwę kupić bo silnik jak i dźwięki są stare i nie opłacalne do dłubania w nich.
x1
 
Przejdź do forum: